Jesień 2019 w Dziale Socjoterapii

Pod koniec wakacji zapadła decyzja o przeprowadzeniu remontu w salach wielofunkcyjnej i sportowej Świetlicy, w związku z czym zajęcia rozpoczęliśmy 4.09., w środę. Zakupione zostały nowe meble, zrobiło się ładniej, bardziej przytulnie, także dzięki nowym, kolorowym pufom. W poniedziałek 26.08. odbyła się narada pracowników Działu, we wtorek 27.08. konferencja inaugurująca nowy rok szkolny, a potem do Świetlicy – Działu Socjoterapii powróciły dzieci. W poniedziałki, środy i piątki odbywają się zajęcia grupowe, we wtorki i czwartki – zajęcia indywidualne /terapia pedagogiczna/.

We wrześniu witaliśmy się, pojawili się nowi uczestnicy zajęć. Były zajęcia integracyjne, Klub Ciekawej Zabawy, zajęcia z ulubioną przez dzieci wolontariuszką – p.Gabrysią /studentką UŚl./. Trwały jeszcze zapisy i wywiady. Podopieczni w kręgu z Milusiem – grupową maskotką – tradycyjnie rozmawiali o planach na nowy rok, a także o minionych wakacjach. Pojawiły się praktykantki u p.Isi, dzieci podczas podwieczorków w środy słuchały czytanych przez nią książek; rozpoczęły się zajęcia z cyklu „Żyj kolorowo!” prowadzone przez p.Agnieszkę, a od 17.09. – socjoterapia z p.Justyną. W drugiej połowie miesiąca przygotowywaliśmy się jako współorganizator do festynu w SDK /Starochorzowski Piknik Rodzinny, kolejna edycja/, który odbył się 20.09.19. Pogoda była o tyle dobra, że nie padało, ale było zimno. Mimo to impreza się udała. Niektóre formy zajęć i działań pojawiły się jako kontynuacja /np. projekt „Dusza”/, niektóre są nowe, jak „Bajeczne mikstury” /biblioterapia/, czy Klub Zajęć Kreatywnych p.Kasi.

Początek października nie przypominał złotej polskiej jesieni, ale potem było pięknie. W poniedziałek 7.10. odbyło się zebranie rodziców, na którym omówiliśmy przede wszystkim tegoroczną uroczystość Pasowania. Odbywały się zajęcia p.t. „Kolorowy zawrót głowy”, nadal praktyki studenckie, zapisy do Działu, zajęcia relaksacyjne. W poniedziałek 14.10. świętowaliśmy Dzień Edukacji. W środę 23.10.19. odbyła się od godz. 16.00 uroczystość pod nazwą Dzień Pomarańczowy – Dzień Dyni /Pasowanie/, na którą przybyły dzieci wraz z rodzicami. Najpierw miał miejsce akt pasowania na uczestnika zajęć w Dziale Socjoterapii PPP; każde dziecko odpowiadało na pytanie w ramach quizu i podpisywało kontrakt współpracy, na którym swój podpis składali również rodzice. Potem przyszła pora na poczęstunek / królowały sałatki i potrawy z dynią i brzoskwinią /, po nim na konkursy i kalambury. Popołudnie minęło w radosnej atmosferze. Dzień Dyni zakończył się o godz. 18.30 po wspólnym sprzątaniu.

Wszyscy mamy nadzieję, że na Wszystkich Świętych będzie jeszcze ciepło. W listopadzie planujemy projekt „Choinka” i wycieczki do kina.