WIGILIA W DZIALE SOCJOTERAPII

W środę 12.12.18. do Świetlicy przy ul.Kasprowicza 2 przybyły dzieci z Działu Socjoterapii wraz z rodzicami i rodzeństwem na doroczne Spotkanie Wigilijne. Impreza rozpoczęła się o godz. 16.15 w sali Klubu Seniora Centrum Pracy Socjalnej /gospodarza budynku/ od powitania zebranych przez dyrektora Poradni p.Irenę Świerczyńską.

Po części oficjalnej z życzeniami „Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku” rozpoczęła się zabawa, którą prowadziła p.Isia, a której uczestnikami były wszystkie mamy. Panie losowały zadania do wykonania, jak np. kalambury czy śpiewanie kolęd. Gdy wszyscy już wprawili się w dobry nastrój p.Kasia przedstawiła program tegorocznych warsztatów zimowych. Do tradycji Działu należy już od wielu lat organizowanie działań twórczych, w których uczestniczą rodzice i dzieci, wykonując różne ozdoby świąteczne. W tym roku dzieci mogły stworzyć „bałwanka” z łyżki plastikowej, a rodzice „choinki” z ostrosłupa wyciętego z zielonego brystolu. Do dekorowania „choinek” przygotowane były najróżniejsze materiały, przywiezione z giełdy kwiatowej w Tychach i zakupione w sklepie dla plastyków. Było w czym wybierać. Po zakończeniu pracy wszyscy uczestnicy przenieśli się na pierwsze piętro do siedziby Działu, gdzie w dwóch salach na zebranych czekał świąteczny poczęstunek. Przygotowany został wspólnie z rodzicami. Można było poczęstować się ciastem /od sponsora/, sałatkami, barszczem, krokietami, ogórkami, śledzikami, gruszkami w occie, bananami i mandarynkami, piernikami i inną dobrocią. Słuchaliśmy kolęd, gawędziliśmy, aż nadszedł moment długo wyczekiwany przez dzieci… Paczki świąteczne ze słodyczami i pluszakami wręczyła p.Agnieszka, która potem poprowadziła jeszcze konkurs dla dzieci i rodziców /w parach/, polegający na ułożeniu jak najdłuższego łańcucha skojarzeń do słowa „choinka”. W świątecznej, miłej atmosferze spędziliśmy jeszcze parę chwil, później trzeba było wziąć się za sprzątanie… Nasi podopieczni otrzymali także ciasto do domu. Była to bardzo udana impreza, kończąca rok kalendarzowy.
W sobotę 15.12. grupa młodzieżowa p.Sławka była w kinie w Katowicach na przedpołudniowym seansie. Młodzież zobaczyła film p.t.: „Dziadek do orzechów. Cztery królestwa”. We wtorek 18.12. grupa wybiera się do Muzeum Śląskiego na wystawę p.t.: „Na tropie Tomka”.