Aktualności

Czerwiec i lipiec 2022 w Dziale Socjoterapii.

W czerwcu i lipcu /do poł.VII/ dużo się działo. W czwartek 2.06. odbyły się ostatnie w tym roku szkolnym zajęcia z cyklu „Portrety” – „Dzień Wolności”. Dzieci w Fotelu Zwierzeń odpowiadały na pytania dotyczące wolności i brały udział w Uczcie, a następnie mogły się bawić. Już w poniedziałek 6.06. w ramach projektu „Senior” dzieci z grupy młodszej miały „Dzień dziecka” z Paniami Babciami. Odbyły się zajęcia w kręgu w ramach cyklu „Klub Ciekawej Zabawy”. Były zadania od dzieci dla Babć i od Babć dla dzieci, a także ulubione zabawy grupowe. W czerwcu trwał projekt „Dusza”, czyli podsumowanie roku szkolnego indywidualnie z rodzicem każdego dziecka. Więcej „Czerwiec i lipiec 2022 w Dziale Socjoterapii.”

Informator dla ósmoklasistów

Drodzy Uczniowie ósmych klas!
Przed Wami kolejny etap edukacji. Aby pomóc Wam w podjęciu decyzji, udostępniamy informator, w którym znajdziecie ofertę wszystkich chorzowskich szkół ponadpodstawowych. Warto kontynuować naukę w Chorzowie! Chorzowskie szkoły są odpowiednio wyposażone i zadbane, dlatego od lat cieszą się zasłużoną, bardzo dobrą opinią. Niektóre uzyskują wysokie pozycje w rankingu najlepszych liceów i techników miesięcznika „Perspektywy”, czyli tytuły Złotej Szkoły. Zależy nam na tym, abyście zdobywali wykształcenie dające satysfakcję i umożliwiające
znalezienie pracy zgodnej z Waszymi zainteresowaniami.

POBIERZ – Chorzowski informator o szkołach ponadpodstawowych 2022/23

Pomoc Ukrainie

W związku z eskalacją konfliktu zbrojnego w Ukrainie  pojawiają się przed nami zupełnie nowe wyzwania w obszarze wsparcia dzieci i młodzieży. Poniżej zebraliśmy zestaw wskazówek i rekomendacji, które pomogą rodzicom, nauczycielom i pedagogom szkolnym w rozmowie o emocjach uczniów oraz informowaniu o aktualnej sytuacji w Ukrainie. Ważne, aby prowadząc rozmowę z dziećmi   nie wzbudzać niepotrzebnego lęku, a także pozwolić dzieciom i młodzieży mówić o swoich emocjach. Ważne jest wskazanie sposobów radzenia sobie w trudnej sytuacji, uwrażliwienie na korzystanie ze sprawdzonych źródeł informacji oraz kształtowanie postawy szacunku wobec innej narodowości.

Więcej „Pomoc Ukrainie”