Aktualności

Dzień głuchych i języka migowego

Od 1958 roku w ostatnią niedzielę września jest obchodzony Międzynarodowy Dzień Głuchych i Języka Migowego. Na świecie żyje około 360 milionów osób niesłyszących i słabosłyszących. Język migowy jest to ich naturalny język komunikacji. Pierwsze wzmianki dotyczące polskiego języka migowego pojawiły się w drugiej dekadzie XIX wieku. Wtedy też powstały pierwsze słowniki i próby analizy. W roku 1817 ks. Jakub Falkowski założył w Warszawie w Pałacu Kazimierzowskim Instytut Głuchoniemych i Ociemniałych. Więcej „Dzień głuchych i języka migowego”

Zaproszenie

Od dnia 30 września 2019 roku rozpoczynamy kolejny cykl grupowych zajęć terapeutycznych dla dzieci w wieku przedszkolnym.
Zajęcia te przeznaczone są dla dzieci z problemami w funkcjonowaniu społeczno – emocjonalnym. Spotkania są głównie prowadzone
w formie zabawy, w atmosferze akceptacji oraz w warunkach bezpiecznych dla dziecka.
Miejsce spotkań Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Chorzowie sala nr 13.
Cykl obejmuje dziesięć spotkań.
Zajęcia odbywają się regularnie, raz w tygodniu, trwają 60 minut.
W zajęciach uczestniczą również rodzice. Więcej „Zaproszenie”

PRACOWNICY PORADNI WE WŁOSZECH

Pracownicy chorzowskiej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej wzięli udział w międzynarodowym projekcie „Efektywna Edukacja” programu Erasmus + Edukacja Dorosłych, który realizowany był we Włoszech.

W ramach doskonalenia zawodowego omówione zostały zagadnienia związane z współpracą z rodzicami, mediacjami rodzinnymi, trudnościami wychowawczymi, a także budowaniem poczucia satysfakcji z roli rodzica. Uczestnikom szkolenia  umożliwiono spotkania z włoskimi pracownikami instytucji, sprawującej opiekę nad dziećmi z rodzin dysfunkcyjnych i organizacji zajmującej się codziennymi zajęciami z dorosłą niepełnosprawną młodzieżą. Więcej „PRACOWNICY PORADNI WE WŁOSZECH”