Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna

ul. Racławicka 23, 41-506, Chorzów; tel: (32) 241-54-39, (32) 770-01-57, fax: (32) 770-01-57; email: porpsyped-sekretariat@o2.pl

Get Adobe Flash player

Wspomnienie o zmarłej Zofii Niepokój

Z głębokim smutkiem pożegnaliśmy 26 października 2017 r. naszą koleżankę Zofię Niepokój. Pracowała z nami ponad 30 lat, po ukończeniu studiów psychologicznych na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Zawód psychologa traktowała z olbrzymim zaangażowaniem, a jednocześnie z dużą pokorą. Miała wyjątkową intuicję psychologiczną i duże zrozumienie potrzeb drugiego człowieka. Cechowała ją komunikatywność i łatwość w nawiązywaniu kontaktów. Stwarzała wokół siebie przyjazną atmosferę. Zawsze uśmiechnięta, niekonfliktowa, serdeczna, o dużej kulturze osobistej, była bardzo lubiana wśród współpracowników i rodziców zwracających się do niej o pomoc. Pomogła wielu, wielu dzieciom i ich rodzinom. Zostanie przez nas zapamiętana jako pasjonatka swojej pracy. Swoim działaniem wspierała sporo ważnych inicjatyw edukacyjnych. Otwarta na innych, z wielkim taktem, zawsze pomagała młodszym pracownikom, czerpiąc ze swojego bogatego doświadczenia.

Z dystansem do siebie, ze swadą i humorem opowiadała ciekawe sytuacje, które jej się przytrafiały w pracy i nabierały charakteru anegdoty. Pracowała również jako wolontariusz w hospicjum w Chorzowie. Pod koniec swojego życia sama potrzebowała pomocy. Jesteśmy dumni ,że z nami była i dała nam cząstkę siebie.

Dyrektor i Rada Pedagogiczna i pracownicy poradni